צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

זכאות גמלת סיעוד בגיל הפרישה – כל מה שצריך לדעת

הנושא של זכאות גמלת סיעוד רלוונטי נכון להיום לעשרות אלפי גברים ונשים בגיל השלישי. עם זאת, זכאות לגמלת סיעוד היא גם עניין מורכב שמושפע משורה ארוכה של תקנות והנחיות. בין היתר, השאלה המרכזית היא מי זכאי לאותה גמלה ומה צריך לעשות כדי לקבל אותה. בהמשך, ניתן להשתמש במידע הזה על מנת לממש את הזכויות הקבועות בחוק וליהנות מהן.

עיקרי החוק בגיל הפרישה

החוק בישראל קובע באופן עקרוני שמבוטחים שהגיעו לגיל הפרישה שרלוונטי עבורם – לפי ההבדל בין גיל הפרישה לגברים ולנשים – זכאים לגמלת סיעוד. בפועל, את גמלת הסיעוד מקבלים לפי מידת התלות של הזכאים בזולת ולפי גובה ההכנסות. כמו כן, החל במאי 2017 יכולים גם אנשים שמתעתדים לעבור ניתוח או כאלה שמאושפזים בבתי חולים להגיש תביעה לגמלת סיעוד.

מחשבון זכאות גמלת סיעוד של הביטוח הלאומי

הביטוח הלאומי הוא הגוף שאחראי על כלל האספקטים הנוגעים ל זכאות לגמלת הסיעוד במדינת ישראל. אם רוצים לבדוק בכל רגע נתון את העמידה בקריטריונים, ניתן לעשות זאת באמצעות מידע שנמסר על ידי נציגי המוסד לביטוח לאומי. כמו כן, אפשר להיעזר במחשבון זכאות לגמלת סיעוד ולבסס את הבדיקה על פי הכנסות, הערכת יכולת התפקוד או גם וגם.

קביעות זכאות גמלת סיעוד לאחר ביקור מעריך

בכל הנוגע לזכאות גמלת סיעוד חשוב לדעת שהשימוש במחשבון הזכאות של המוסד לביטוח לאומי לא מחליף את ביקור המעריך בבית. רק לאחר ביקור המעריך והגשת דוח על יכולת התפקוד, יכולים נציגי המוסד לביטוח לאומי לקבל החלטה לגבי זכאות לגמלת סיעוד. במילים אחרות, הזכאות לגמלה נקבעת רק על ידי פקיד תביעות של הביטוח לאומי ועל בסיס הערכה בפועל של יכולת התפקוד – ולא לפי נתונים תאורטיים שנמסרים על ידי מגיש הבקשה או בני משפחתו.

יש לציין כי ישנם מצבים בהם לא מתבצע ביקור מעריך: למשל בעת אבחון של פסיכו-גריאטר.

תנאים בסיסיים לקבלת זכאות לגמלת סיעוד

ברמה הכללית, במוסד לביטוח לאומי מעמידים מספר תנאים עבור זכאות לגמלת סיעוד: התנאי הראשון הוא שמגיש הבקשה צריך להיות תושב ישראל שהגיע לגיל פרישה, התנאי השני הוא שעליו להתגורר בקהילה (למעט חריג אחד – דייר  המחלקת תשושים בפיקוח משרד הרווחה), התנאי השלישי הוא שאסור לו לקבל גמלאות אחרות (קצבת שירותים מיוחדים, קצבה מיוחדת לנפגעי עבודה בעלי דרגת נכות גבוהה, גמלה לטיפול אישי או השגחה והטבה ממשרד הביטחון), התנאי הרביעי הוא שעליו להזדקק לסיוע או השגחה והתנאי החמישי הוא עמידה במבחן הכנסות.

תהליך קבלת גמלת סיעוד

על בסיס האמור לעיל אפשר להבין טוב יותר את התהליך של הוכחת וקבלת זכאות לגמלת סיעוד. מטבע הדברים, השלב הראשון הוא להגיש תביעה לגמלת סיעוד ולאחר מכן לעבור מבחן תלות. השלב הבא הוא לעבור חישוב של הניקוד על ידי פקיד תביעות ובהמשך לקבל אישור גמלה זמנית או גמלה קבועה. לבסוף, צריך לעמוד מול ועדה מקומית מקצועית לקביעת סל השירותים ואחר כך ניתן גם לערער על ההחלטה לגבי הזכאות.

זכאות סיעודית גמלת סיעוד בגיל פרישה

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי