צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

פנסיה לעובדים זרים – איך זה עובד

תוכן עניינים

אם אתם מעסיקים עובד זר או שאתם נמצאים בעיצומו של חיפוש אחר עובד שכזה, חשוב שתדעו שמלבד תשלום המשכורת החודשית אתם מחויבים לשלם עבורו את מלוא הזכויות הסוציאליות ביניהן גם הפרשה חודשית עבור פנסיה לעובדים זרים. בדומה לכל עובד אחר במדינת ישראל, גם עובדים זרים זכאים להפרשת פנסיה על ידי המעסיק שלהם. אך בשונה מעובד ישראלי בעל קרן פנסיה, עבור עובדים ממדינות זרות מבצעים המעסיקים הפקדה לחשבון פנסיה מיוחד המנוהל על ידי רשות האוכלוסין וההגירה (החשבון מנוהל בבנק מזרחי טפחות והוא נקרא "פיקדון חודשי למעסיקי עובדים זרים").

כיצד מחושבת פנסיה לעובדים זרים?

כיום, גובה דמי הפנסיה עומד על 18.5% משכרו של העובד הזר, כאשר המעסיק מפריש 12.5% (הנחלקים לשניים: 6.5% לקרן הפנסיה ועוד 6% לרכיב הפיצויים) ועוד 6% מפריש העובד מהמשכורת שלו. אך מה קורה אם השכר של העובד הזר משולם גם על ידי המטופל (או בני משפחתו) וגם על ידי חברת סיעוד? במקרה כזה העובד הזר יהיה זכאי להפרשה לפנסיה באופן יחסי מהמעסיק ובאופן יחסי מחברת הסיעוד בהתאם לחלק שכל אחד מהם משלם. במידה ולא הופרשו כספי פנסיה כחוק לזכותו של העובד הזר, יהיה עליכם לשלם לו פיצוי כספי שווה ערך להפרשות שלא הופקדו כחוק. את כספי הפנסיה יקבל העובד כאשר יקרה אחד מן השניים: יסתיימו יחסי עובד מעביד או העובד הזר יעזור את הארץ.

מהו הביצוע בקירוב?

לעיתים נוצר מצב בו לא ניתן להפקיד את כספי הפנסיה ואז על המעסיק לעשות ביצוע בקירוב. כלומר, המעסיק יפתח חשבון בנק ייעודי לצורך הפקדת כספי הפנסיה ויפקיד לשם בכל חודש את ההפרשות הקבועות בחוק לטובת העובד הזר (12.5% משכר העובד). הכספים שהופקדו יועברו לזכותו של העובד הזר רק לאחר שסיים את עבודתו. במקרה של ביצוע בקירוב המעסיק אינו מפריש את חלקו של העובד (6%) והוא אינו יכול לנכות את חלקו של העובד משכרו. בנוסף, על המעסיק להפריש את רכיב תגמולי המעסיק ואת רכיב הפיצויים בלבד.

משיכת הכספים על ידי העובד הזר

משיכת הכספים שנצברו לטובת העובד נעשית במעמד העזיבה, כשאר העובד נמצא בנתבג ועל ידו בלבד. לאחר שהעובד עבר את ביקורת הדרכים ויש בידיו את המסמכים כי הוא עזב את הארץ בצורה חוקית ובהתאם לחוזה העסקתו הוא יגש אל הבנק בשדה התעופה וימשוך את הכספים. עומדות בפניו שתי אפשרויות: הראשונה, לקבל את הכסף במזומן והשניה היא להעביר את הכספים אל חשבון הבנק שלו במדינה ממנה הגיע לישראל.
פנסיה לעובד זר

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי