צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

עזרה לאדם מבוגר

ישנם מספר גורמים אחראיים לספק שירותים וטיפולים סיעודיים לקשישים. אנשים מבוגרים לרוב צריכים עזרה נוספת, טיפולים שאינם יכולים להרשות לעצמם, ולכן ישנם קודם כל גופים ממשלתיים שאחראיים לספק להם שירותי סיעוד להם הם זקוקים. טיפול סיעודי לקשישים אשר ניתן במדינת ישראל ומעוגן על פי חוק נמצא תחת האחריות של שלושה גופים. הגופים האחראים לטיפול סיעודי לקשישים הם שלושת הגופים הבאים: המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הרווחה. לאלה מצטרפים הביטוחים של קופות החולים השונות והביטוחים הפרטיים. שלושת הגופים האלה ביחד ובנפרד ממונים על מתן שירותי סיעוד לקשישים. שלושת הגופים האלה קשורים זה בזה בפעילות שלהם וגם לפעילות של שירותי הבריאות של קופת חולים כללית. כך למשל ביטוח לאומי מפעיל ביחד עם משרד הרווחה וביחד עם שירותי הבריאות של קופת חולים כללית את חוק ביטוח הסיעוד. חוק זה מבטיח גמלה מתאימה לקשישים אשר הגיעו לגיל הפרישה וצריכים סיוע סיעודי.

חוק הסיעוד- מה הוא מבטיח לקשישים:

חוק הסיעוד כאמור מספק גמלת סיעוד לאותם קשישים אשר נמצאים בבית שלהם או נמצאים במעון סיעודי ונעזרים במטפל לפעולות יום יומיות כמו לבוש, רחצה, אכילה וכדומה. חוק הסיעוד מבטיח לאותם קשישים את המטפלים ואת הכסף שיסייע להם לבצע את הפעולות היומיומיות, לנהל את המשק שלהם ולא להטיל את הטיפול בהם על בני משפחתם.

הצורך בתמיכה חיצונית:

לא תמיד הגופים הממשלתיים יכולים לספק לאותם קשישים הזקוקים לכך את כל מה שהם צריכים וזקוקים לו. במקרים כאלה ישנם עמותות שונות וגופים נוספים ששמו לעצמם את המטרה לסייע לאותם זקנים וקשישים להזדקן בכבוד. אנשים אשר יכולים לשלם עבור תוספת של שירותים סיעודיים יכולים לקבל תמיכה ותוספת של טיפולים להם הם זקוקים כגון מטפלים,  סיוע שוטף בבית שלהם ותמיכה לאורך כל תהליך שיעברו בין אם נפשי או פיסי הקשור במצבם עקב בריאות וגיל. כאשר אדם מזדקן ומגיע לגיל הפרישה הוא אכן זכאי לתקציבים ושירותים נוספים שנשמרו לו במהלך השנים אך מכיוון שמדובר בשירותים קהילתיים וממשלתיים לעיתים יש צורך להמתין זמן רב, לא תמיד השירותים מותאמים לאדם ולמיקומו הפיסי ולצרכיו, ולעיתים מדובר במחסור של שירותים. לכן במקרים כאלה ישנן עמותות וגופים נוספים אשר לא מחליפים את המשרדים הממשלתיים שזהו תפקידם על פי חוק אלא מספקים שירותים נוספים ומעניקים לאותם זקנים את היכולת לבחור את השירותים שהם צריכים ברמה שהם מעוניינים בה ולא להיות תלויים בחסדם של בני משפחתם וגופים ציבוריים שצריכים לטפל במקביל בקשישים רבים ולא תמיד יכולים לשים אותם בראש הרשימה.  
טיפול סיעודי בבית תיגבור סיעוד

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי