צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

טיפול בקשישים – בבית או בבית אבות?

תוכן עניינים

השוואה בין טיפול צמוד בקהילה ובבית לבין מעבר לבית אבות סיעודי היא בעלת השפעה דרמטית על איכות החיים של קשישים. איך מכריעים בסוגיה? הנה כמה שיקולים מרכזיים:

תחושת הביטחון המתלווה לטיפול בקשישים בבית המשפחה

גברים ונשים בכל הגילאים מעדיפים להישאר בבית מאשר בכל מקום אחר. הסיבה לכך קשורה לתחושת הביטחון שמלווה את השהות בבית, את הנוחות שמצטרפת להיכרות עם התנאים הקיימים וכמובן גם לחוויה של המשפחה. מהבחינה הזו, לטיפול בבית יש יתרון משמעותי.העסקה של עובד זר בבית יספק מענה רגוע ונוח לקשיש. ובכך תימצא גם השגחה וטיפול מתמיד בקשיש, והעומס מבניי המשפחה יירד. צריך לקחת בחשבון שמעבר לבית אבות הינו תהליך אשר הקשיש יצטרך להתאקלם בבית האבות ולמצוא את מקומו ואת תחושת הנוחות מחדש.

היכרות עם אפשרויות טיפול

מומלץ להביא בחשבון את האפשרויות השונות לגבי טיפול בקשישים טרם קבלת החלטה. בין היתר, רצוי לברר על טיפול בבית בעזרת בני משפחה, טיפול בבית בעזרת מטפל סיעודי, מעבר לבית אבות ומעבר לבית אבות סיעודי. לכל אפשרות מאפיינים אחרים והשיקול העיקרי הוא בריאות הקשיש ואיכות החיים שלו.ניתן לפנות לחברות סיעוד עם ותק ונסיון ולתאר את מצב הקשיש, ובהתאם חברת הסיעוד תוכל לספק לכם מענה מתאים ומדויק לצרכים שלכם או של יקיריכם

תלות בזולת

קשישים שלא מצליחים לבצע פעולות בסיסיות כגון ניקיון, קניות, אוכל ושתייה זקוקים למטפל סיעודי שיעזור להם. ככל שהתלות בזולת גדולה יותר, כך עולה הצורך במטפל צמוד עם הכשרה וניסיון. כמו כן, השאיפה היא לדאוג לטיפול סיעודי בבית או בבית אבות שיאפשר התמודדות עם מצבי חירום שונים.

נושאים לוגיסטיים בבית אבות

בני המשפחה צריכים לעודד את הקשיש לעבור למקום שבו יהיה להם קל לבקר אותו. ככל שהנושא הלוגיסטי פשוט יותר, כך עולה שביעות הרצון של הקשיש מאיכות החיים שלו.

עלויות בית אבות

חוק הסיעוד בישראל מעודד טיפול בבית על פני מעבר לבית אבות סיעודי. בכל הנוגע לשיקול הכלכלי, הטיפול בבית עדיף.

על מנת לקבל החלטה מושכלת, מומלץ להקפיד לקבל מידע עדכני אודות האופציות לטיפול בבני גיל הזהב – ולמצוא באמצעותו את הפתרון האידיאלי בקהילה או בבית אבות.

טיפול בקשישים – בבית או בבית אבות?

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי