צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

טיפול בהורה סיעודי – חלוקת הנטל

תוכן עניינים

איך לחלק את הנטל בין בני המשפחה

הטיפול בהורה סיעודי אינו פשוט. לעיתים ההתדרדרות במצב מתרחשת לאורך זמן ואז יש זמן להתכונן, להיערך ובעיקר לתכנן את הטיפול בו. אך לעיתים מתרחש אירוע שבכמה שניות הופך עולמו ואת עולמכם ומאלץ אתכם ליצור שגרה חדשה של טיפולים רפואיים בבית ומחוצה לו. אבל איך מחלקים את נטל הטיפול בין בני המשפחה מבלי ליצור מריבות וסכסוכים מיותרים?.

שלב ראשון – מבינים מה אופי הטיפול בהורה הסיעודי

אין ספק שצריך לתת לדברים לשקוע ולא מיד לרוץ ולחלק תפקידים מי עושה מה. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לדבר עם גורם רפואי מוסמך שמכיר את הבעיה הרפואית ואת שגרת הטיפולים הנדרשת ולהבין מה אתם כבני משפחה תדרשו לעשות. לרב הנושאים עליהם תצטרכו לתת את הדעה יהיו: 1. התאמת הבית להורה הסיעודי – האם צריך להוסיף רמפה, לרכוש מיטה מיוחדת, לקנות כסא גלגלים או הליכון? 2. טיפול רפואי – הסדרת ביקורים אצל רופא, קביעת תורים, הזמנת מרשמים, מעקב אחר נטילת תרופות כנדרש, שמירה על קשר הם הרופא המטפל 3. טיפול יומיומי – מתן עזרה באכילה, רחצה, מתן חברה 4. ניהול הבית – שמירה על ניקיון, רכישת מצרכים, ביצוע תשלומים, תיקון תקלות עזרה בטיפול ובציוד – האם יש צורך במטפלת זרה, לברר פרטים ולדאוג לכך וכן לציוד נדרש. 5. ניהול כספים ונכסים, מומלץ לבדוק זכאות לגמלת סיעוד ולעזרה מחברה המספקת שירותי מטפלת לקשישים.

שלב שני – להבין מה כל אחד מבני המשפחה יכול לעשות

לאחר שהבנתם איך תראה שגרת הטיפולים, חשוב שתקיימו דיון משפחתי ותבררו כיצד כל אחד מכם יכול לעזור. חשוב שכל אחד מכם יבהיר לאחרים מה הוא יכול ולא יכול לעשות. אם אחד מבני המשפחה לא יכול לעזור בהסעות, אולי יוכל לשלם עבורן? אם אחד מבני המשפחה לא יכול לקחת את ההורה הסיעודי לרופא כל שבוע, אולי יוכל לקחת אותו לטיולים בטבע בשבתות או לארח בחגים? מטרת הדיון היא ליצור איזון בין בני המשפחה ולא להפיל את הכל על בן משפחה כזה או אחר.

כשהטיפול בהורה סיעודי הופך למעמסה

עם כל הרצון הטוב והנכונות לעזור ולטפל בהורה הסיעודי לאורך זמן הטיפול בהורה הסיעודי הופך להיות קשה ומתיש. יש בני משפחה שמקיימים דיון נוסף ומאפשרים חלוקה מחדש של הנטל, אך יש כאלה שמחליטים להעביר את הטיפול בהורה הסיעודי אל טיפולה של עובדת זרה או לחברה המספקת שירותי סיעוד. חברת תגבור מציעה שלל פתרונות סיעודיים ורפואיים המסייעים למשפחות לטפל בהורים סיעודיים. נשמח לשוחח איתכם, לשמוע מהם הצרכים הטיפוליים שלכם ולמצוא את המטפלים הטובים ביותר שיעניקו טיפול מסור להורה שלכם.
טיפול בהורה סיעודי חלוקה בנטל

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי