צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

התקנת מעלון מדרגות – טיפול בקשיש וסיוע לעובד הזר

תוכן עניינים

מעלוני מדרגות מהווים כיום את אמצעי הניידות האופטימאלי ביותר עבור האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת בבתים פרטיים בני יותר מקומת מגורים אחת. אמצעי ניידות זה מותקן למעשה על גרם המדרגות המצוי בתוך סביבת המגורים, כאשר ישנם שני סוגים עיקריים של מעלוני מדרגות, האחד, מעלון כיסא- קו ישר, והשני, מעלון כיסא מעוקל.

מעלון מדרגות המיועד לטיפול בקשישים מסוג כיסא-קו ישר מותאם בעיקר לגרם מדרגות בו לא מופיעים שינויי זווית או סיבובים ואילו מעלוני המדרגות המעוקלים מותאמים לכל גרם מדרגות בו מופיעים סיבובים ו/או שינויי זווית. כך או אחרת, מעלוני המדרגות מהווים אמצעי ניידות אופטימאלי עבור האוכלוסייה המבוגרת בכלל וקשישים בפרט, כאשר הניידות באמצעות מעלוני המדרגות, מאפשרת ניידות בטוחה ובטיחותיות יותר בתוך סביבת המגורים. מעלוני המדרגות מותאמים גם לקשישים אשר אינם בהכרח סובלים או מתמודדים עם בעיות בניידות, כאשר היתרונות הנלווים לניידות באמצעות מעלוני המדרגות, יכולים להתאים גם לקשישים המתמודדים ממצבי תשישות בדרגת חומרה כזו או אחרת.

מעלון המותאם לטיפול בקשישים הנדרשים לכיסא גלגלים לצרכי ניידות

לצד מעלוני המדרגות (כיסא קו ישר ו/או כיסא מעוקל), המיועדים בעיקר לצרכי ניידות של קשישים אשר אינם נדרשים לכיסא גלגלים לצרכי ניידות, קיים סוג נוסף של מעלונים המיועד בעיקר לצרכי ניידות של כסאות גלגלים.

מעלון מדרגות לטיפול בקשישים זה ידוע בשם מעלון משטח והוא מותאם גם לגרם מדרגות בקו ישר וגם לגרם מדרגות בו מופיעים סיבובים או שינויי זווית. מעלון זה מאפשר גישה להצבת כיסא הגלגלים על גבי המשטח ובדומה לשני סוגי המעלונים האחרים הוא מיועד לבתים פרטיים בני יותר מקומת מגורים אחת. חשוב לציין שכל אחד מסוגי המעלונים המופיעים לעיל, ניתן לתכנון והתקנה אך ורק באמצעות אנשי מקצוע המחזיקים ברשותם אישור מיוחד להתקנת מעלונים מטעם משרד הכלכלה ומכון התקנים.

מעלוני מדרגות (קו ישר או מעוקל) ומעלוני משטח המיועדים לטיפול בקשישים , משלבים בתוכם מנגנון העפלה ידני הניתן לשליטה גם באמצעות שלט רחוק. כל סוגי המעלונים פועלים באמצעות סוללה נטענת, כאשר משקל הנשיאה של מעלוני המדרגות מסוג כיסא (קו ישר או מעוקל) נע בין 150 ל-200 קילו, ואילו משקל הנשיאה של מעלוני המשטח המיועדים לכיסאות גלגלים נע בין 200 ל-300 ק"ג. בעת התקנה של מעלוני משטח ניתן לכלול גם אופציה של כיסא מתקפל ובכך להתאים את צרכי השימוש במעלון למצבו הפיזיולוגי של הקשיש. המסילה בכל סוגי המעלונים ניתנת להתקנה על גבי הקיר התומך (במידה וקיים) לגרם המדרגות ו/או על גבי גרם המדרגות.

מעלוני מדרגות ומעלוני משטח המיועדים לטיפול בקשישים – מאפיינים ויתרונות

לסיכום, מעלוני המדרגות המיועדים לטיפול בקשישים מהווים את אמצעי הניידות האופטימאלי ביותר עבור קשישים ובעלי מוגבלויות בניידות המתגוררים בבתים פרטיים בני יותר מקומת מגורים אחת. מעלונים אלו חייבים להיות מתוכננים, מיוצרים ומותקנים על ידי אנשי מקצוע המחזיקים באישור מיוחד לכך.

מעלון מדרגות לטיפול בקשישים

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי