צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

החזר מס לקשישים

תוכן עניינים

מבוגרים רבים המטפלים בהוריהם הקשישים ואפילו ההורים עצמם לא תמיד מודעים לכך שיש דבר הנקרא החזר מס לקשישים. החזר זה, כשעושים אותו בצורה נכונה יכול להיות שווה הרבה כסף וכדאי לבדוק את הזכאות להחזר שכזה כמה שיותר מהר. החזר מס לקשישים מתבצע כאשר הקשיש עומד באחד או יותר מהתנאים הבאים:
  • ניכוי מס בגין רווחים מהשקעות – כיום השקעות מפקדונות וניירות ערך מחוייבות במס הנע בין 15%-20%. מעלות המס מקזזים את נקודות הזכות הרשומות לטובתו של אדם. לכל אדם נרשמות נוקודת זכות בהתאם למצבו המשפחתי ולכן מומלץ לבדוק האם נקודות המס של הקשישים מעניקות להם הטבות במס.
  • ניכוי מס בגין רווח על השכרת דירה – קשישים רבים משכירים דירה ושכר הדירה נחשב למעשה כהכנסה מבחינת רשויות המס. בדומה לניכוי מס בגין רווחים מהשקעות, גם במקרה זה מעניק מס הכנסה המחזר מס לקשישים במידה ומגיעות להם הקלות ונקודות מס.
  • ניכוי מס בגין אחוזי נכות – קשישים אשר ועדה רפואית קבעה כי הם בעלי 90% נכות ומעלה, יהיו פטורים מתשלום מס. במידה וטרם הגשתם בקשה להחזר מס לקשישים בגלל נכות, תוכלו לעשות זאת באופן רטרואקטיבית עד 6 שנים מיום קבלת הנכות.
  • ניכוי מס בגין הוצאות טיפול בקשיש – במידה והקשיש נמצא במחלקה סיעודית וילדיו מממנים את הטיפול, הם יכולים להגיש בשמו בקשה להחזרי מס. ההחזרים יהיו על שמו של הקשיש ולא על שמות ילדיו. במידה והקשיש זקוק לטיפול סיעודי, מומלץ לפנות אל הביטוח הלאומי ולבקש עבורו גמלת סיעוד או החזר בגין שירותי סיעוד.
קיימים מקרים נוספים בהם ניתן לבקש החזר מס לקשישים, אך היות וכל מקרה נבחן לגופו, מומלץ לפנות את רואה חשבון או יועץ מס המתמחים במיסוי של בני הגיל השלישי. הגשת בקשה להחזר מס נתחיל ונאמר כי על הגשת בקשה להחזר מס לקשישים חלה התיישנות וניתן לדרוש אותה עד 7 שנים לאחור. ניתן להגיש את הבקשה בצורה עצמאית על ידי הגשת טופס 161ד (החזרת מס עבור קצבת פנסיה) או הגשת טופס 867 (החזרת מס על רווחי הון), אך מדובר בבירוקרטיה מסובכת ורבים מהקשישים מעדיפים לוותר על הכסף ולא להתנהל מול רשויות המס. לעומת אלה המוותרים, יש קשישים אחרים הפונים אל גורם חיצוני שיגיש עבורם את הבקשה להחזר מס כגון רואה חשבון, יועץ מס או חברה המתמחה בהחזרי מס על מנת שיגישו עבורם את הטפסים. פניה באמצעות איש מקצוע או חברה מזרזת ומקלה על ההתנהלות של התהליך. אם אתם לא בטוחים האם מגיע לכם או למישהו מבני המשפחה החזר מס לקשישים, נשמח לבדוק את זכאותכם להחזר מס. לפרטים נוספים….
החזר מס לקשישים

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי