צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

תוכן עניינים

כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר הוא צריך להתאים את הבית ואת הסביבה הקרובה שלו לצרכים החדשים שלו. את הבית יש להתאים לנוחיות של אותו אדם וגם כמובן במחשבה קדימה על נגישות ועל הגנה על בריאותו הפיזית. כאשר אדם מגיע למצב שהוא סיעודי הוא תלוי בעזרת הזולת לגמרי או כמעט לגמרי ולכן הבית שלו צריך להיות נגיש עבורו בכדי שלא ירגיש שכל העצמאות שלו נלקחה ממנו.

ניתן לשפר משמעותית את סביבתו של אדם סיעודי בדרכים הבאות:

לפני שרצים לשפץ את הבית ולארגן אותו מחדש, דבר שיש לשקול אם האדם מתכוון להישאר בביתו ואם בעתיד הקרוב או הרחוק יצטרך מטפל צמוד או יתנייד בכיסא גלגלים, ישנם כמה דברים שאפשר לעשות כבר עכשיו בכדי לשפר את הסביבה של אותו אדם:
  1. יש לפנות הצידה את כל הרהיטים שיכולים להפריע לתנועה בבית או להכשיל את האדם ולגרום לו ליפול. אפשר אפילו להוציא מהבית רהיטים לא רלוונטיים שכבר לא בשימוש ולהחליפם ברהיטים מתאימים
  2. להתאים את התאורה לחדרים ולמסדרונות- תאורה חזקה ובולטת יותר.
  3. הנחת מכשירי טלפון קוויים באזורים נגישים וקבועים בדירה עם מספרי טלפון חירום ומספרים חשובים להתקשרות שכתובים ליד בצורה ברורה.
  4. לשמור את התרופות במקום בטוח במקום בו אותו אדם יודע ובצורה בו הוא יוכל למצוא אותן בקלות ולדעת בדיוק מה ליטול
בעתיד הקרוב או הרחוק בהתאם למצבו של האדם יש לשקול את האפשרות של שיפוץ כללי והתאמה של סביבת המגורים בצורה קבועה יותר כמו רמפה שתאפשר עלייה וכניסה לדירה במקום מדרגות, הגדלה והרחבה של הפתחים לחדרים, החלפת האמבטיה במקלחת עם מקלחון בגדלים נוחים וספסל ישיבה במקום.

סביבה בטוחה משפרת גם היא את סביבתו של האדם הסיעודי:

מכיוון שמדובר באדם שאינו יכול להיות עצמאי לפחות לא רוב הזמן חשוב להקל עליו איפה שניתן בכדי שלא ירגיש שהוא נטל ושאתם לא תהיו חרדים לביטחון שלו באופן קבוע. במקרים כאלה ישנה אפשרות להזמין עזרה מחברת סיעוד, מטפל או מטפלת שישמרו על אותו אדם כאשר אתם אינכם יכולים. בכדי להבטיח שינה בטוחה לאדם סיעודי חשוב להקפיד בכמה דברים- הראשון הוא התקנת מעקה בטיחות שישמור על אותו אדם מפני נפילות במהלך השינה. חשוב להנמיך את המיטה לגובה כזה שיהיה קל לרדת ממנה ולהעלות עליה באופן עצמאי ללא עזרה ולהגיע לכיסא גלגלים אם יש בו צורך. ליד המיטה חשוב להתקין כפתור מצוקה ושלט חכם וטלפון לעת הצורך כך שבמקרים קיצוניים אותו אדם יוכל לקרוא לעזרה באופן עצמאי.
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי