צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

התמודדות עם הורים מבוגרים

הנושא הבריאותי והסיעודי מייצג רק היבט אחד באופן שבו ילדים להורים מבוגרים נדרשים להתמודד איתם. על אף שהזקנה היא תהליך נורמלי וטבעי – רבים מופתעים מעוצמת השינויים התפקודיים, הרגשיים וההתנהגותיים שהיא כוללת. התוצאה היא לעיתים עוגמת נפש שמשותפת לילדים והוריהם ובעיקר התמודדות לקויה שפוגעת באיכות החיים במקום לשפר אותה.

הפתרון הוא להיעזר בניסיון העבר של אנשים אחרים ולאמץ כמה דגשים להתמודדות טובה יותר עם הורים מבוגרים:

גיוס עזרה חיצונית לטיפול בקשישים

ילדים להורים מבוגרים צריכים לקבל כמה שיותר עזרה חיצונית. הדרך הפשוטה לעשות זאת היא להשתמש בשירותים של עובדת זרה ולתאם גם שירותי סיעוד לטיפול בקשישים לפי מצבם הבריאותי של ההורים, כמו גם לחלק את המשימות בין בני המשפחה. אף על פי שמדובר בנושא כאוב ורגיש, גיוס עזרה הוא עניין קריטי עבור היכולת של הילדים להתמודד עם העומס הרגשי והפיזיולוגי.

הגדרת גבולות

גבולות ברורים משרתים גם את ההורים וגם את שאר בני המשפחה. הגדרת גבולות באה לידי ביטוי בהחלטה על שעות וימי ביקורים, סוג המטלות שהן באחריות הילדים, סידורים אדמיניסטרטיביים מול הרשויות וכן הלאה. בין היתר, מטרת הגבולות היא לאפשר לכל אחד מבני המשפחה מה עליו לעשות וכך גם למנוע תחושות של אשמה ותסכול אצל ההורים המבוגרים.

השתתפות בקבוצות תמיכה

עלייה בתוחלת החיים היא מאפיין שמשותף למדינות מערביות בכל רחבי העולם. כתוצאה מכך יש גם ביקוש גבוה לקבוצות תמיכה והמון אנשים שאיתם ניתן להתייעץ. מה שצריך לעשות הוא ליזום תמיכה כזו ולהשתמש בה על מנת להראות לילדים ולהורים שהם לא לבד.

בסופו של דבר, התמודדות עם הורים מבוגרים מחייבת גמישות מצד כל הצדדים. בגלל זה הילדים צריכים לגייס עזרה, להגדיר גבולות ולהשתתף בקבוצות תמיכה.

טיפול בקשישים

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי