קהילות תומכות לזקנים ולנכים

תכנית קהילה תומכת לקשישים פותחה על ידי עמותת אש"ל-ג'וינט בשנת 1995, התוכנית פועלת בפריסה ארצית (275 קהילות תומכות ברחבי הארץ) בשיתוף ופיקוח של הרשויות השונות באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים, העמותות למען הקשיש ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. קהילה תומכת לנכים פותחה לראשונה בשנת 2002, בעקבות אירועי הירי על שכונת גילה בירושלים,  ביוזמת ג'וינט ישראל- מסד נכויות, בשיתוף עם משרד הרווחה ועיריית ירושלים ובסיוע פדרציות יהודיות בארצות הברית,. הקהילה הוקמה על בסיס מודל קהילה תומכת לזקנים.   חברת תיגבור מפעילה ומנהלת קהילות תומכות לזקנים ולנכים משנת 2004, כיום מפעילה החברה  למעלה מ- 67 קהילות תומכות ברחבי הארץ המספקות שירות לכ- 8300 בתי אב.   הצוות המיומן של הקהילה התומכת כולל  אב/אם קהילה, עובד/ת סוציאלי/ת או רכז/ת חברתית /ומרכז/ת תוכנית.  הצוות דואג לצרכי חברי הקהילה ומספק את השירותים הדרושים  בסביבת המגורים .

סל השירותים הניתן בקהילות התומכות:

 • אב קהילה – המסייע בפתרון בעיות יומיומיות, מבצע תיקונים ומתקן תקלות קלות, מסייע בהשגת בעלי מקצוע אמינים, מתווך עם גורמים בקהילה וכל זאת תוך מתן אוזן קשבת ושמירה על קשר ויחס אישיים.
 • מוקד מצוקה – הפועל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה ומאויש במענה אנושי לסיוע במצבי חירום.
 • שירותי רפואה וביטחון – ביקור רופא בבית הזקן 24 שעות ביממה (בעלות סמלית של 25 ₪ לביקור), יעוץ רפואי טלפוני המאפשר גם משלוח מכתב הפניה למיון (וחוסך את הצורך בהוצאת טופס 17) ואמבולנס לפינוי חירום לביה"ח (בהשתתפות עצמית של 27 ₪ או בחינם לאחר הפניית רופא), אמבולנס הרמה וכן סייר ביטחון.
 • פעילות חברתית – פעילות מגוונת הכוללת: פעילות מועדונית קבועה, מסיבות, טיולים, נופשונים הרצאות ועוד.
 • בתוכנית קהילה תומכת חיים עצמאיים לנכים מועסק/ת עובד/ת סוציאלי/ת- לצורך מתן תמיכה פסיכו- סוציאלית, תיווך ומיצוי זכויות לשירותים שונים בקהילה, גיוס והפעלת מתנדבים.

יתרונות הקהילה התומכת

פעילות חברתית
פעילות חברתית בקהילה תומכת
 1. הגברת הביטחון האישי.
 2. חיסכון בתחזוקת הבית ותשלומים על תיקונים.
 3. תיווך וסיוע בפיתרון בעיות שונות ומול גופים ומוסדות.
 4. המשך מגורים בסביבה המוכרת באיכות חיים גבוהה יותר.
 5. חיסכון בהוצאות סכומי כסף גדולים עבור מגורים מחוץ לבית.
 6. קשר חברתי ופעילות חברתית.
  לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי הקהילות התומכות- תיגבור בטלפון 077-2373512/4  

 

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

בדיקת זכאות!

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי

דילוג לתוכן