צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

מטפל לקשישים

תוכן עניינים

כאשר מתחילים לחפש מטפלים עבור ההורים הקשישים שלנו שהגיעו לגיל ולמצב שהם צריכים טיפול צמוד וקבוע, אנחנו תוהים לא פעם ולא פעמיים בשאלה אם לשכור את שירותיו של מטפל או את שירותיה של מטפלת. מדובר בשאלה קשה למדי ברוב הפעמים שכן יש יתרונות וחסרונות למטפל גבר אל מול מטפלת אישה.

מטפל לקשישים או מטפלת לקשישים? איך בוחרים?

הדרך הנוחה והקלה ביותר להחליט היא לפי מין ההורה. כלומר- אם יש לכם אמא קשישה שזקוקה לטיפול העדיפות היא שתהיה לה מטפלת אישה, ואם יש לכם אבא קשיש שזקוק לטיפול העדיפות היא שתהיה לו מטפל גבר. העדיפות כמובן ברורה למדי, שכן אם המבוגרת המטופלת זקוקה לטיפול פיסי או רפואי כולל מקלחת, ניקיון אינטימי, וטיפול פיסי צמוד לא בטוח יהיה נוח לה או נוח למטפל וגם לכם מבחינת ההרגשה שיטפל בה גבר, ולהיפך. הדרך השנייה להחליט היא לפי הבקשה והרצון של ההורה שלכם. אם הם יכולים לתקשר ויכולים לומר מה דעתם אז הם אמורים להיות אלה שבוחרים מי יטפל בהם ומה שנוח להם וטוב להם זה מה שהם יבחרו עבור עצמם ועליכם לכבד זאת. במידה שהם בחרו במטפל או במטפלת גם אם אתם חושבים אחרת כל עוד דעתם צלולה והם יכולים לקבל החלטות אל תזלזלו בהחלטה שלהם ותקבלו את אשר יחליטו. יש הטוענים שלמטפלת יש יותר יתרונות שכן היא אימהית יותר, דואגת יותר ומכילה יותר ולכן במידה ועליה לטפל במבוגר או במבוגרת או אפילו בשניהם היא תצליח לעשות זאת יותר מאשר מטפל. לעומת זאת יש הטוענים שלמטפל יש את היתרון של כוח פיסי והוא יכול לבצע משימות פיסיות קשות כמו לסחוב דברים כבדים, להעביר את המטופל לכיסא גלגלים וחזרה במידת הצורך ולבצע פעולות נוספות בבית אם יש בכך צורך. מעבר לכך אין הרבה יתרונות וחסרונות בין בחירה של מטפל לקשישים או מטפלת לקשישים ולכן ההחלטה כמובן צריכה להתקבל לפי ההרגשה שלכם.

לסיכום, חשוב שתתחשבו בפרמטרים הבאים לפני שאתם בוחרים מטפל או מטפלת להורים שלכם:

  • מין ההורה המטופל- עדיפות למטפלת לאמא שלכם ומטפל לאבא שלכם
  • התחשבות ברצון של ההורים שלכם – כל עוד הם יכולים לתקשר ולהביע את דעתם באופן ברור וצלול אז עליכם להתחשב בדעתם גם אם אתם חושבים אחרת מהם.
  • אופי הטיפול- במידה וההורה שלכם זקוק לטיפול פיסי אינטנסיבי או שההורה שלכם זקוק לטיפול פיסי באופן קבוע עליכם לבחור את המטפל או המטפלת אשר יוכלו לבצע את הטיפול בצורה הטובה ביותר.
מטפל לקשישים

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי