צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

מדע או מדע בדיוני

מדע או מדע בדיוני – אוברי דה גריי בישראל בעקבות ביקורו הראשון של ד"ר אוברי דה גריי בישראל ג'ון קמבל, מהנדס בהכשרתו ועורך מגזין Astounding פעל בסוף שנות ה- 30 של המאה הקודמת והדריך ענקים כמו אייזייק אסימוב. קמבל נחשב לאבי "תור הזהב" של המדע הבדיוני "הקשה" כיון שאילץ את הכותבים להתבסס ביצירותיהם על פיזיקה, מתימטיקה, אסטרונומיה ופיתוחים טכנולוגים. כתוצאה מכך היו סופרי המדע בדיוני הראשונים שחזו את האפשרות לעלייה דרמטית בתוחלת החיים. זו גם הסיבה שקראתי לספרי האחרון ע"ש לזרוס לונג, גיבור רבים מספריו של הסופר המהולל רוברט היינליין, ואף הקדשתי פרק שלם בספר כמחווה לאותו דור יוצרים. לזרוס הופיע לראשונה בספרו של היינליין המנוח כבר בשנת 1958. שם הספר "בני מתושלח" רמז לעלילה, שבה לזרוס לונג בן ה- 213 מנהיג את משפחת הווארד שבניה ניחנו בתורשה המאפשרת להם חיים ארוכים. הספר דן באמצעות סיפור העלילה הבדיונית בשינויים חברתיים שככל הנראה יתרחשו כתוצאה מהתארכות החיים. אולם, בניגוד לסופרי המדע הבדיוני הרי הנושא של העלייה הרצופה בתוחלת החיים בעולם המערבי, הגם שמתרחשת כבר עשרות שנים, פרץ לציבוריות בישראל רק לפני כשנתיים. לדוגמא, עד ממש לאחרונה עוד התפרסמו אצלנו כתבות ואפילו ספרים שתיארו את "משבר אמצע החיים" המתרחש כביכול בשנות הארבעים לחיינו. מושג פסיכולוגי זה הוא בן לא פחות מ 45 שנה, כאשר היינו חיים בממוצע בין 10 ל 15 שנה פחות מהיום זה כמעט בלתי נתפש, אבל חוסר ההבנה שאנחנו בשינוי כל כך משמעותי באנושות היה עד לפני פחות מעשור אפילו נחלתם של מירב המומחים. לדוגמא, בשנת 2003, ביוזמת ועדת המדע ומשרד הבריאות, התקבצו מומחים בכנסת בישראל והרכיבו את "ועדת האנטי האייג'ינג". הועדה קמה מתוך מטרה ראויה: להוקיע את השרלטנות הקיימת בתחום האנטי אייג'ינג. אולם, המסקנות היו גורפות, מטעות ומיושנות כמו: "לא צפויה פריצת דרך (עליה בתוחלת החיים מעבר ל 15 שנה) גם אם נדע למנוע ממכלול המחלות הידועות כיום" (עמ' 3 בדו"ח). משרד הבריאות מצדו מיהר לאמץ את מסקנת הועדה שהקים, והעביר לתקשורת הודעות המתארות כ'הונאה' את מי שמתיימר להאט את תהליכי ההזדקנות. אותם מומחים יצרו שורה שלמה של קביעות כנגד סיכויי המחקר העתידי של מיטב מומחי המחקר הביולוגי הפועלים כבר כיום בעולם. הצפי העולה מהדו"ח שנכתב לפני עשור הינו חוסר תכלית בשורה שלמה של נושאים, הנמצאים כבר במרכז הפעילות לעיכוב הזיקנה: מחקר בעניין טלומרים, תאי גזע, הגדים בקשר לתיאוריית הרדיקלים החופשיים ובעצם שלילת ההתכנות המשמעותית של כל מחקר עתידי שישים לו מטרה של האטת ישירה של ההזדקנות. הבעיה של מחברי הדו"ח שתוחלת החיים הממוצעת אינה מתחשבת בדו"חות של ועדות הכנסת, והיא המשיכה לעלות מאז ב 2.4 שנים נוספות. נכתב ע"י יעקב בן שאול בתאריך ד', 03/27/2013
חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב' רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא"ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי

דילוג לתוכן