צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

חשיבות פיזיותרפיה לקשישים

תוכן עניינים

פיזיותרפיה היא חלק מהעולם הפרא רפואי והיא מסייעת בשמירה וחיזוק המפרקים העצמות והשרירים. אם בעבר היא היתה מיועדת בעיקר לספורטאים או לאנשים שעברו פציעות קשות הרי שכבר שנים מדובר בתרגול שידוע שתורם גם לאנשים בגיל הזהב לשפר את איכות החיים שלהם באופן משמעותי. פיזיותרפיה יכולה להיות גם פיזיותרפיה משקמת וככזו היא יכולה להיות כחלק מגמלת הסיעוד שמגיעה לקשישים סיעודיים הזקוקים לה.

הפיזיותרפיה כטיפול בבעיות רפואיות בגיל השלישי:

מדובר כאמור בפעילות שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים של בני הגיל השלישי. היא מסייעת במניעת נפילות על ידי חיזוק השרירים באופן קבוע, מסייעת בהפחתת כאבים אורתופדיים מהם סובלים רבים מהאנשים שמגיעים לגיל מבוגר מסיבות מגוונת וגם משמשת ככלי שיקומי שמוכר על ידי בתי החולים, קופות החולים וגם כחלק מגמלת הסיעוד של הביטוח הלאומי. על ידי עבודה על המפרקים השונים נשמר טווח התנועה שלהם וכך הפיזיותרפיה מסייעת להאט באופן משמעותי התפתחות של מחלות ניווניות שונות וגם לחזק את שרירי רצפת האגן ושליטה בסוגרים. הפעילות והתרגול הקבוע זומרים על זרימה תקינה של הדם לאזורים שאינם פעילים או אינם פעילים מספיק וממזערת את בריחת הסידן מהעצמות. תרגול קבוע של פיזיותרפיה מסייעת בהפחתת כאבים ומשמשת קשישים רבים כתחליף לפעילות גופנית כאשר אינם יכולים להתעמל עוד. מדובר בפעילות שאינה כואבת, ניתן לתרגל גם כאשר מרותקים לכיסא גלגלים וגם בשכיבה והיא אינה דורשת מאמץ רב אך בהחלט מסייעת רבות בעיקר לשיפור איכות החיים בגיל הזהב.

הזכאות לטיפולי פיזיותרפיה:

בעוד כל אדם המעוניין לבצע פיזיותרפיה יכול לעשות זאת באופן פרטי ישנם אנשים שזכאים לקבל הטיפול כחלק מתהליך השיקום מהביטוח הלאומי כחלק מגמלת הסיעוד או דרך הביטוח הפרטי. כל אדם אשר יוצא לגמלאות זכאי על פי חוק לקבל טיפולי פיזיותרפיה דרך קופת החולים או באופן פרטי עם החזר של קופת החולים, ללא קשר לקבלת החזר מחברת הביטוח הפרטית בה הוא מבטוח. כמו כן כל קשיש אשר שהה בבית החולים לאחר הליך כירורגי פלשני לאורך זמן וזקוק לשיקום יכול לעבור טיפולי פיזיותרפיה כחלק מתהליך השיקום. הפיזיותרפיה משפרת באופן משמעותי את איכות החיים בגיל השלישי שכן היא שומרת על היכולת הגופנית, על פעילות תקינה של המערכות וחיזוק שלהן במקביל. תרגול פיזיותרפיה באופן קבוע מסייע להאריך את תוחלת החיים ולא רק לשפר את איכות החיים וכמובן מסייעת רבות בשיקום לאחר פציעה או מחלה ממושכת או כאשר אותו אדם כבר חדל לתפקד כמו בעבר ונהיה פעיל פחות בצורה משמעותית.  
חשיבות פיוזתרפיה בגיל השלישי

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי