צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

גמלת סיעוד

גמלת סיעוד היא אחד המרכיבים הכי חשובים, בבחירה של עובד זר, מהי כמות השעות שמגיעה לכם? מהי רמת גמלת הסיעוד? ועל פי מה קובעים את רמות גמלת הסיעוד. אנו נעזור לכם לעשות סדר בפרמטרים שישפיעו על קצבת הסיעוד והזכאות הסיעודית המגיעה לכם, ואיך תוכלו לנצל את תקציב הסיעוד שלכם בצורה הטובה והנכונה ביותר.

תוכן עניינים

מי זכאי לגמלת סיעוד ? כיצד קובעים זכאות לגמלת סיעוד ?

מדינת ישראל חוקקה מספר חוקים בכדי להקל על חייהם של הקשישים במדינה. אחד מחוקים אלו, הוא חוק סיעוד ממלכתי שהתקבל בכנסת באפריל 1986.

חוק סיעוד ממלכתי קובע מתן שירותי סיעוד לקשישים הגרים בביתם או בדיור מוגן וזקוקים לעזרת הזולת בביצוע פעולות היומיום או שירותים למניעת מצבי סיכון לעצמם או לאחרים. במסגרת החוק ניתנת זכאות סיעודית למגוון שירותי סיעוד, ביניהם: עזרה של מטפל בית בביצוע פעולות היומיום, ניהול משק הבית השגחת מטפל בבית הקשיש, אספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים, טיפול במרכזי יום והשגחה באמצעות לחצני מצוקה. ישנם 6 רמות אשר קובעות את גמלת הסיעוד המגיע לכל אדם אשר זקוק לטיפול סיעודי, בהתאם לרמת הקצבה יבחר המטופל הסיעודי איך לנצל את התקציב.

מי אחראי לביצוע חוק סיעוד ממלכתי?

על ביצוע חוק סיעוד אחראים במשותף – משרד העבודה והרווחה, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי. שותפים נוספים בהפעלת החוק הם קופות החולים והמרכז לשלטון מקומי באמצעות הלשכות לשירותים חברתיים. 
את המטפל/ת מעסיקה חברת תיגבור סיעוד .לבדיקה אם מגיע לך שעות טיפול בקשישים בחינם לחץ כאן .

איך קובעים זכאות גמלת סיעוד למטופל על פי חוק סיעוד ממלכתי?

קביעת הזכאות לגמלת סיעוד מתחלקת לרמות גמלת סיעוד לה זכאי המטופל הסיעודי בהתאם למספר קריטריונים תקבע רמת גמלת הסיעוד לה זכאי המטופל. ישנם 6 רמות גמלת סיעוד אשר בסמכות המוסד לביטוח לאומי. רמות גמלת הסיעוד מסתמכות על פרמטרים כגון גיל המטופל, מצב המטופל ושנות עבודה אשר באמתחתו של המטופל הסיעודי. 

גמלת סיעוד

מי זכאי להגיש בקשה לגמלת סיעוד על פי חוק הסיעוד ממלכתי ?

1. קשיש תושב ישראל שהגיע לגיל פרישה (גיל 67 לגברים וגיל 64 לנשים)

2. קשיש המתגורר בקהילה (בביתו, או בדיור מוגן) ולא במוסד סיעודי (בית אבות, מחלקה סיעודית בדיור מוגן)

3. קשיש שנמצא זקוק במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בתפקוד יומיומי: הלבשה, רחצה, אכילה, טיפול בהפרשות וניידות, ו/או קשיש תשוש נפש הזקוק להשגחה. במקרה של קשיש תשוש נפש יש לפנות לרופא פסיכוגריאטר דרך רופא המשפחה מקופת חולים על מנת לקבל אבחון לצורך המלצה לקבלת חוק סיעוד.

4. קשיש שהכנסותיו אינן עולות על הסכום הקבוע בתקנון (הסכומים מתעדכנים באתר המוסד לביטוח לאומי)

סכום ההכנסה החל ב- 01.01.2023
זכאות לגמלה
יחיד
עד 11,870 ש"ח
גמלה מלאה
יחיד
מעל 11,870 ש"ח עד 17,805 ש"ח
גמלה מופחתת ב-50%
יחיד
מעל 17,805 ש"ח
אין זכאות לגמלה
זוג
עד 17,805 ש"ח
גמלה מלאה
זוג
מעל 17,805 ש"ח עד 26,708 ש"ח
גמלה מופחתת ב-50%
זוג
מעל 26,708 ש"ח
אין זכאות לגמלה

מה הבסיס לאישור או דחייה של גמלת סיעוד

הבסיס לאישור או דחייה של זכאות לגמלת סיעוד מתחלק לשניים:
1) סיבה כלכלית – במקרים בהם הכנסת המטופל עוברת את הסף אותו קבעו בביטוח לאומי, ייתכן מצב של דחיית הבקשה, לפניי שבדקו את רמת הגמלה, ושיעור הזכאות.

2.מצב המטופל ורמת התלות של המטופל המטפל. אחות מטעם ביטוח לאומי תעשה מבחן תלות למטופל בכדיי לקבוע האם הינו זכאי לקבלה של קצבת סיעוד. בהתאם למצבו של המטופל והדו"ח הרפואי תיקבע זכואותו, ורמת גמלת הסיעוד לה בוא זכאי.

האם אפשר לערער על החלטת רמת גמלת הסיעוד?

ישנה אפשרות לערער על החלטת הביטוח הלאומי בנוגע לרמת גמלת הסיעוד לה הינכם או היקירים לכם זכאים. את הגשת הערעור תעשו בסניף ביטוח הלאומי הקרוב לאיזור מגוריכם.
ישנם מצבים בהם מצב המטופל מחמיר ולכן ייתכן והינכם זכאים לרמת גמלה גבוהה יותר, גם במקרים הנ"ל ניתן להגיש ערעור ובקשה לגמלת סיעוד שונה בהתאם לצרכים המשתניםלהם זכאי המטופל. במקרים בהם ישנה החמרה במצבו של המטופל תיאלצו להציג מסמכים רפואיים לצורך בקשה מחודשת לגמלת סיעוד.

חוק רמות גמלת סיעוד

ישנן מספר רמות של חוק גמלת סיעוד בעמוד הבא תכולו לקרוא על כל רמה של גמלת סיעוד, ומהם התנאים לאישור שעות גמלת סיעוד ע"פ חוק גמלת סיעוד.

זכאות סיעודית גמלת סיעוד בגיל פרישה

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד
חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי