צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

גמלת סיעוד

מי זכאי לגמלת סיעוד ? כיצד קובעים זכאות לגמלת סיעוד ?

מדינת ישראל חוקקה מספר חוקים בכדי להקל על חייהם של הקשישים במדינה. אחד מחוקים אלו, הוא חוק סיעוד ממלכתי שהתקבל בכנסת באפריל 1986.

חוק סיעוד ממלכתי קובע מתן שירותי סיעוד לקשישים הגרים בביתם או בדיור מוגן וזקוקים לעזרת הזולת בביצוע פעולות היומיום או שירותים למניעת מצבי סיכון לעצמם או לאחרים. במסגרת החוק ניתנים מגוון שירותים, ביניהם: עזרה של מטפל בית בביצוע פעולות היומיום, ניהול משק הבית השגחת מטפל בבית הקשיש, אספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים, טיפול במרכזי יום והשגחה באמצעות לחצני מצוקה.

מי אחראי לביצוע חוק סיעוד ממלכתי?

על ביצוע חוק סיעוד אחראים במשותף – משרד העבודה והרווחה, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי. שותפים נוספים בהפעלת החוק הם קופות החולים והמרכז לשלטון מקומי באמצעות הלשכות לשירותים חברתיים.
את המטפל/ת מעסיקה חברת תיגבור סיעוד .לבדיקה אם מגיע לך שעות טיפול בקשישים בחינם לחץ כאן .

איך קובעים זכאות גמלת סיעוד למטופל על פי חוק סיעוד ממלכתי?

קביעת הזכאות לגמלת סיעוד מתחלקת לרמות גמלת סיעוד לה זכאי המטופל הסיעודי בהתאם למספר קריטריונים תקבע רמת גמלת הסיעוד לה זכאי המטופל. ישנם 6 רמות גמלת סיעוד אשר בסמכות המוסד לביטוח לאומי.

גמלת סיעוד

מי זכאי להגיש בקשה לגמלת סיעוד על פי חוק הסיעוד ממלכתי ?

1. קשיש תושב ישראל שהגיע לגיל פרישה (גיל 67 לגברים וגיל 64 לנשים)

2. קשיש המתגורר בקהילה (בביתו, או בדיור מוגן) ולא במוסד סיעודי (בית אבות, מחלקה סיעודית בדיור מוגן)

3. קשיש שנמצא זקוק במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בתפקוד יומיומי: הלבשה, רחצה, אכילה, טיפול בהפרשות וניידות, ו/או קשיש תשוש נפש הזקוק להשגחה. במקרה של קשיש תשוש נפש יש לפנות לרופא פסיכוגריאטר דרך רופא המשפחה מקופת חולים על מנת לקבל אבחון לצורך המלצה לקבלת חוק סיעוד.

4. קשיש שהכנסותיו אינן עולות על הסכום הקבוע בתקנון (הסכומים מתעדכנים באתר המוסד לביטוח לאומי)

סכום ההכנסה מעודכן ל -01.02.2019
סכום גמלת סיעוד
יחיד
עד 10,273 ש"ח
גמלה מלאה
יחיד
מעל 10,273 ש"ח עד 15,409.5 ש"ח
גמלה מופחתת בשיעור של 50%
זוג
עד 15,409.5 ש"ח
גמלה מלאה
זוג
מעל 15,409.5 ש"ח עד 23,114.25 ש"ח
גמלה מופחתת בשיעור של 50%

מה הבסיס לאישור או דחייה של גמלת סיעוד

הבסיס לאישור או דחייה של זכאות לגמלת סיעוד מתחלק לשניים:
1) סיבה כלכלית – במקרים בהם הכנסת המטופל עוברת את הסף אותו קבעו בביטוח לאומי, ייתכן מצב של דחיית הבקשה, לפניי שבדקו את רמת הגמלה, ושיעור הזכאות.

2.מצב המטופל ורמת התלות של המטופל המטפל. אחות מטעם ביטוח לאומי תעשה מבחן תלות למטופל בכדיי לקבוע האם הינו זכאי לקבלה של קצבת סיעוד. בהתאם למצבו של המטופל והדו"ח הרפואי תיקבע זכואותו, ורמת גמלת הסיעוד לה בוא זכאי.

האם אפשר לערער על החלטת רמת גמלת הסיעוד?

ישנה אפשרות לערער על החלטת הביטוח הלאומי בנוגע לרמת גמלת הסיעוד לה הינכם או היקירים לכם זכאים. את הגשת הערעור תעשו בסניף ביטוח הלאומי הקרוב לאיזור מגוריכם.
ישנם מצבים בהם מצב המטופל מחמיר ולכן ייתכן והינכם זכאים לרמת גמלה גבוהה יותר, גם במקרים הנ"ל ניתן להגיש ערעור ובקשה לגמלת סיעוד שונה בהתאם לצרכים המשתניםלהם זכאי המטופל. במקרים בהם ישנה החמרה במצבו של המטופל תיאלצו להציג מסמכים רפואיים לצורך בקשה מחודשת לגמלת סיעוד.

חוק רמות גמלת סיעוד

הפרמטרים המשפיעים על שעות גמלת הסיעוד להם הינכם או היקירים לכם זכאים ע"פ חוק רמות גמלת סיעוד:

רמת גמלת סיעוד 6

גמלת סיעוד רמה 6

אנשים מבוגרים שאינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי ומעוניינים להמשיך להתגורר בקהילה כל עוד הם כשירים ויכולי זכאים לקבלת גמלת סיעוד וטיפול סיעודי לפי רמות. בקבוצת
קרא עוד »
גימלת סיעוד רמה 5

גמלת סיעוד רמה 5

רמת התפקוד העצמאית של אדם מבוגר תושב ישראל נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי לפי רמת התפקוד היום יומית העצמאית שלו. אנשים אשר נמצאים ברמת
קרא עוד »
גמלת סיעוד רמה 4

גמלת סיעוד רמה 4

גמלת סיעוד רמה 4 כחלק מתוכנית הסיעוד שכבר קיימת באופן פעיל משנת 1988 ישנם תושבי אשר זכאים לקבלת גמלת סיעוד לפי רמות. רמת הגמלה נקבעת
קרא עוד »

גמלת סיעוד רמה 3

גמלת סיעוד בכל רמה שהיא מותנית במבחן כשירות ויכולת תפקוד עצמאית של מגיש הבקשה ועמידה בתנאים של ביטוח לאומי. ככל שמגיש הבקשה מתפקד באופן נמוך
קרא עוד »
גמלת סיעוד רמה 2

גמלת סיעוד רמה 2

חוק הביטוח הלאומי שמאפשר קבלת גמלת סיעוד נכנס לתוקפו בשנת 1988 ומאפשר למבוטחים בביטוחי זקנה וקצבת שאירים כגון עקרות בית וקשישים וגם לעולים חדשים שאינן
קרא עוד »
חוק גמלת סיעוד רמה 1

גמלת סיעוד רמה 1

כחלק מחוק ביטוח סיעוד של המוסד לביטוח לאומי ישנם תושבים שמגיעה להם גמלת סיעוד. המטרה של החוק היא לאפשר לאותם קשישים שעומדים בתנאים לקבל טיפול
קרא עוד »
זכאות סיעודית גמלת סיעוד בגיל פרישה

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד
חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי