צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

שמירה על המשקל בגיל השלישי

בכל גיל חשוב לשמור על תזונה מאוזנת ואכילה נכונה בכדי לשמור על המשקל ועל הבריאות. שמירה על המשקל בגיל השלישי תאט את תהליך ההזדקנות, וגם כמובן תסייע לבריאות הנפשית ולבריאות הפיסית. בין אם ההורים שלכם מטפלים בעצמם לבד או מטופלים על ידי עובדים זרים חשוב מאוד לעשות הכל בכדי לסייע להם לשמור על המשקל שלהם. הסיבות שאנשים מבוגרים מפסיקים לאכול: אנשים מבוגרים מגיל מסוים אוכלים פחות לפעמים באופן שמסכן את הבריאות שלהם. זו גם מערכת העיכול שמעכלת פחות אוכל ובמהירות איטית יותר, הגוף שמוציא פחות אנרגיה ובהתאם דורש פחות אנרגיה. סיבה נוספת יכולה להיות דיכאון ובדידות שמוציא את החשק לאכול או מחלות שונות שפוגעות בחוש הריח והטעם או מורידות את התאבון. חשוב לשים לב לכל שינוי בתזונה של אותם מבוגרים וכמובן לטפל בהתאם. תזונה נכונה בגיל השלישי
  1. אמנם אנשים בגיל השלישי צורכים פחות קלוריות שכן הם מוציאים פחות אנרגיה ביום יום אבל הם בהחלט צריכים וויטמינים ומינרליים. אלה עוזרים להם להרגיש טוב יותר ומחזקים אותם. חשוב לבדוק עם הרופא שיש מספיק מכל הוויטמינים והמינרליים בגוף ובמידת הצורך ליטול תוספי תזונה המתאימים לגיל השלישי.
  2. כפי שכבר צוין- אנשים בגיל השלישי מבצעים פחות פעילות גופנית ולכן הם לא עולים במשקל כמו פעם ולא צריכים את אותה כמות קלוריות. זה בדיוק הזמן להתחיל להתאמן בכדי להזיז את הגוף ולשמור על הבריאות הפיסית והנפשית כאחד וגם לצרוך פחות מאכלים שמנים ועתירי קלוריות.
  3. בגיל השלישי יש סיכוי גבוה יותר להתפתחות מחלות לב, סכרת ומחלות דומות (אם כבר לא סובלים מהן בשלב הזה) ולכן חשוב גם להימנע ממאכלים שומניים ועתירי סוכר.
  4. גם אם אין הרבה תאבון חשוב לא לוותר על אף ארוחה ולאכול בצורה מסודרת ומאורגנת. ניתן לאכול מנות קטנות יותר ומרוכזות יותר אבל לא לוותר על אף ארוחה בכדי לא להגיע למצב של חולשה ועילפון.
  5. חשוב מאוד לשתות כמה שיותר גם אם לא אוכלים בכדי לא להגיע למצב של התייבשות שיכול לקרות בקלות יותר אצל מבוגרים שנמצאים רוב הזמן בבית ובחוסר פעילות.
  עובדים זרים הם אלה שנמצאים רוב שעות היממה עם האנשים המבוגרים בהם הם מטפלים ולכן אחד התפקידים החשובים ביותר שיש להם הוא לדאוג שאותו מטופל שנמצא באחריות שלהם אוכל וכמו שצריך. להכין את הארוחות ולהגיש אותן, לוודא שהמטופל אכן אוכל את הכל, לבדוק אם הוא שותה מספיק ולעדכן את המשפחה על כל שינוי תזונתי שקורה.
shutterstock_1334103545 (Small)

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי