צור קשר!

השאר פרטים ונציג יחזור אלייך

שיפור הזיכרון בגיל השלישי

בגיל השלישי קורים הרבה מאוד שינויים פיסיים וקוגניטיביים כאשר אחד הבולטים בהם הוא שכיחה ואיבוד הזיכרון. דמנציה, שיטיון יכולים לשנות את חייו של המבוגר ולהפריע לו לנהל חיים תקינים עד מצב שבו לא יוכל לתפקד ללא סיוע של עובד סיעודי זמני או עובד זר קבוע. זה לא קל להתמודד וכנראה שכולם יאבדו את הזיכרון שלהם ברמה כזו או אחרת עם הגיל, אך ישנן דרכים לשפר את הזיכרון בגיל השלישי. דרכים לשפר את הזכירון בגיל השלישי: אחד מהאנשים החשובים ביותר בשימור הזיכרון ובעבודה עליו הוא העובד הזר. הוא זה שנמצא עם המבוגר או עם המבוגרת במהלך רוב שעות היום והוא יכול גם לשים לב להחמרה במצב, לייצר שגרת יום שתעזור לו לתפקד וכמובן לעבוד איתו על שיפור הזיכרון.
  1. יצירה של שגרה יומית קבועה שתעזור לזכור פעולות חשובות וקבועות ולבצע אותן. יותר קל לזכור ולבצע פעולות קבועות שחוזרות על עצמן. יצירה של לוח זמנים שמי שעוקב אחריו ומוודא שהוא מתבצע הוא העובד הזר שמטפל במבוגר וכך ניתן לנהל את סדר היום בצורה כמה שיותר קבועה.
  2. מטופלים מבוגרים נוטים ליטול תרופות קבועות, דרך טובה לזכור לקחת אותן היא להניח אותם בכלי פלסטיק ייעודיים עם ימים ושעות. כמו כן תזכורת בנייד בשעה קבועה שתזכיר לקחת את התרופות בין אם המטופל נמצא לבדו או אם המטפל שלו.
  3. בדיקה רפואית קבועה בכדי לבדוק את המצב של השכחה ולהחליט אם המטופל נמצא במצב של התדרדרות ואם הוא עלול לסכן את עצמו וצריך השגחה קבועה.
  4. קריאה וכתיבה הן דרכים טובות לשמור על הזיכרון- קריאה משותפת של העיתון, קריאה של ספר, אפילו צפייה בתוכנית טלוויזיה כתובה ופתרון של תשבצים ותשחצי הגיון- כל הפעולות האלה מחדדות את פעולת המוח ועוזרת לזכור פרטים ולהשתמש במידע שזוכרים.
  5. בכדי שאותו מבוגר לא יהיה בודד או אפילו דכאוני חשוב לשוחח איתו. גם שיחות קצרות על מהלך היום בכדי לוודא שהוא יודע איפה הוא ומה עשה וגם לשאול אותו על המשפחה ועל החברים ולבקש לשמוע סיפורים- כל אלה יפעילו את הזיכרון שלו לטווח קצר ולטווח ארוך ויעזרו לו להפעיל את גלגלי המוח בכדי להיזכר בפרטים שאולי שכח.
המטפל או המטפלת הם אלה שנמצאים לרוב עם המטופל או המטופלת ולכן מאוד חשוב שחלק נרחב משגרת היום שלהם יהיה לעזור למטופלים שלהם לעבוד על השכחה יותר נכון לשפר את הזיכרון וכמון לשים לב לכל שינוי או החמרה במצב ולדווח למשפחה.
שיפור הזכרון בגיל השלישי

צור קשר

מחשבון זכאות לטיפול ביתי

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חברות טיפול בקשישים | חברות סיעוד| מטפלת לקשישים

בדיקת זכאות!

תיגבור סיעוד – שירותי סיעוד בפריסה ארצית.
אנחנו מחוייבים לתת לכם וליקירכם את השירות הטוב ביותר
תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועיות.

בדוק עכשיו מה הסיכוי שלך לקבל זכאות לגמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי